Listwy z polietylenu do stołu tnącego papier

Polietylen jest bardzo popularnym tworzywem często wykorzystywanym w produkcji części maszyn i urządzeń. Półfabrykaty z tego tworzywa takie jak płyty PE oraz wałki PE są doskonałym materiałem do obróbki skrawaniem i w tej technologii powstają z nich często nowatorskie rozwiązania. Warto podkreślić, że PE coraz częściej zastępuje tradycyjne materiały takiej jak stal czy metale nieżelazne i można go spotkać praktycznie w każdej gałęzi gospodarki.

Kolejna ciekawa realizacja to produkcja listew polietylenowych do maszyny cięcia papieru. Wszystkie produkty zostały wykonane z europejskich tworzyw konstrukcyjnych, które gwarantują najwyższą jakość i niezawodność.

Formatki polietylenowe do gilotyny

Nasze listwy PE mogą być przeznaczone do stosowania we wszystkich nożycach do cięcia papieru i przycinarkach trójnożowych. Element tnący jest montowany w szczelinie stołu tnącego obcinarki / gilotyny. Nóż tnący wbija się w listwę tnącą pod koniec skoku w dół. Dzięki temu uzyskuje się czyste, precyzyjne cięcie od pierwszej do ostatniej kartki stosu papieru.

Aby maksymalnie uprościć montaż litwy na stole wszystkie produkty docinamy pod konkretny rozmiar stołów według przekazanych wytycznych. W ten sposób nasi klienci nie muszą samodzielnie docinać większych formatów, co przy grubszych płytach może być kłopotliwe.

Oferujemy cięcie płyt PE na wymiar. Dysponujemy dużymi formatami, które docinamy na zamówienie:

  • szerokość max płyty 1200mm
  • długość max płyty 4000mm
  • grubość od 5mm do 100mm

Jakie tworzywo wybrać na listwy do obcinarki papieru ?

Dobierając tworzywa pod konkretne zastosowania warto dokładnie sprawdzić warunki pracy oraz wymagania stawiane konkretnym częścią maszyn. Następnym krokiem jest konfrontowanie tych wymagań z właściwościami poszczególnych materiałów.

Tworzywa dla przemysłu papierniczego mogą być stosowane w szerokim zakresie. W przypadku rozwiązań do cięcia papieru czy kartonów ważne jest przede wszystkim to aby zachować odpowiednią jakość cięcia oraz wytrzymałość na uderzenia i kontakt z ostrą krawędzią noża. Inny ważny aspekt, który może skłaniać do wyboru PE to fakt, że tworzywa te nie korodują i są samosmarowne.

Tu dobrym wyborem okazuje się Polietylen PE 1000. Jest jednym z rozwiązań, które posiada doskonałą odporność na ścieranie. Jest odporny na cięcie oraz bardzo stabilny wymiarowo.

Jeśli szukacie państwo tworzywa do maszyny cięcia, obcinarek i gilotyn prosimy o kontakt z naszym działem handlowym. Chętnie przedstawimy gotowe opcje i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązania, które będą odpowiednie.