W Polsce tworzywa sztuczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród konstruktorów maszyn i urządzeń. Dzięki temu właśnie zapotrzebowanie na tworzywa stale wzrasta. Niestety wraz ze wzrostem popularności tworzyw nie wzrasta świadomość o tworzywach modyfikowanych.

Nasza firma od ponad 20 lat zajmuje się tworzywami konstrukcyjnymi. Początkowo były to tylko i wyłącznie poliamid (PA 6) oraz teflon (PTFE). Wraz ze wzrostem technologicznym i zapotrzebowaniem wprowadzaliśmy do naszej oferty także inne tworzywa, które odpowiadały ówczesnym trendom. Od kilku lat zajęliśmy się tylko i wyłącznie poliamidem, którego modyfikacje są w wielu przypadkach idealnym zastępnikiem dla bardzo drogich tworzyw wysokosprawnych.

modyfikacje poliamidu

Modyfikacje poliamidu odlewanego i wytłaczanego są obecnie trendem. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalnie prosta. Poliamid modyfikowany jest średnio 40 % tańszy od tworzywa wysokosprawnego, natomiast jego właściwości fizyczne i chemiczne są bardzo zbliżone. Dzieje się tak, ponieważ wartość poliamidów modyfikowanych docenili inżynierowie w USA. Dzięki temu co jakiś czas pojawia się nowa modyfikacja poliamidu, która zaskakuje nawet największych zwolenników tego tworzywa.

Najbardziej popularnymi modyfikacjami poliamidu są modyfikacje z dwusiarczkiem molibdenu, olejem, smarami stałymi, włóknem szklanym, ceramiką. Należy jednak pamiętać, że każdy medal ma dwie strony. Dla przykładu - poliamid modyfikowany ceramiką jest bardzo wytrzymały, ma zwiększoną stabilność wymiarową, ale znacznie traci na właściwościach ślizgowych. Znamy przypadki, kiedy niewiedza dotycząca tworzyw prowadziła do groźnych awarii maszyn i urządzeń. Dlatego właśnie ważne jest odpowiednie dobranie tworzywa lub zastępnika.

koła zębate zębatki z poliamidu

Jeżeli poszukują Państwo tworzywa, które ciężko znaleźć w Polsce i nawet przeglądarka google ma z tym ogromny problem - proszę śmiało zadzwonić lub napisać zapytanie. Nasze wszystkie tworzywa pochodzą z Niemiec i USA (w USA zaopatrujemy się w najbardziej specjalistyczne odmiany poliamidu). Jesteśmy w stanie dostarczyć tworzywo, którego dostępność na rynku polskim jest raczej zerowa. Oferujemy Państwu nie tylko półwyroby (wałki, tuleje, płyty), ale również gotowe elementy i formatki.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty !