Wałki tekstolitowe - wałki TcF

Oferujemy Państwu profesjonalne pręty i wałki tekstolitowe.

Oferowane wałki z tekstolitu są najwyższej jakości - pochodzą z niemieckiej fabryki.

Inne nazwy handlowe tekstolitu - textolit, rezotex, novotex, textit, turbax, tufnol.

wałki tekstolitowe

Większe średnice oferujemy również w mniejszych formatach. Dzięki nowoczesnej pile docinamy nawet duże średnice na małe plasterki.

Wałki tekstolitowe - dostępne średnice:

Sprzedaż wałków z tekstolitu 2023 rok

Laminaty techniczne ze względu na swoje właściwości użytkowe są szeroko stosowane w wielu różnorodnych miejscach praktycznie w całym przemyśle. Stąd ich duża popularność. Dlatego od tego roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o nowe średnice prętów oraz udostępniliśmy opcję cięcia na wymiar. Aby poprawić dostępność asortymentu oraz skrócić czas dostawy zwiększyliśmy także dostępność powiększając stany magazynowe produktów w rozmiarach, które są najcześciej kupowane przez klientów. Sprzedaż internetowa tekstolitu pozwala na zamawianie produktów bez konieczności odwiedzania naszej firmy. Jest to korzystna forma zakupi ze względu na pandemie koronawirusa. Nie wiesz gdzie kupić wałki z tekstolitu ? Skontaktuj się z nami.

Wałki i pręty z tekstolitu - podstawowe informacje:

Tekstolit jest najstarszym tworzywem technicznym wykorzystywanym w przemyśle, górnictwie, hutnictwie oraz rolnictwie. Był znany już przed I Wojną Światową. Choć zauważamy od kilkunastu lat ekspansję tworzyw na bazie polimerów, tekstolit nadal jest bardzo popularny. Tekstolit jest tworzywem elektroizolacyjno-konstrukcyjnym, wykonanym z tkaniny bawełnianej i utwardzonej żywicą fenolową (typ PF CC 203).

Tekstolit jest bardzo łatwy w obróbce, dzięki czemu nie potrzebne są do niej nowoczesne centra obróbcze. Dzięki łatwości obróbki, tekstolit jest bardzo chętnie stosowany przez mniejsze zakłady i firmy przemysłowe.

Wałki tekstolitowe - charakterystyka materiału:

 • bardzo dobra stabilność wymiarowa przy dużych obciążeniach,
 • bardzo dobra stabilność wymiarowa w podwyższonej temperaturze,
 • możliwość pracy ciągłej w temperaturze ok. + 120 st. C,
 • możliwość pracy w środowisku wilgotnym oraz środowisku zaolejonym,
 • brak degradacji w zetknięciu z substancjami ropopochodnymi,
 • bardzo dobra obrabialność mechaniczna,
 • niski współczynnik tarcia,
 • dobra odporność na chemikalia.
Chcesz sprawdzić więcej właściwości ma tekstolit ? Napisz do nas

Dlaczego warto wybrać nasz textolit:

 • wysokie stany magazynowe,
 • ekspresowa wycena zapytania,
 • szeroki wybór dostępnych średnic,
 • możliwość docięcia długości na zamówieie,
 • profesjonalna obsługa oraz pomoc w doborze odpowiedniego tworzywa,
 • atrakcyjne ceny !

Wałki tekstolitowe - cena 2023:

Cennik wałków z tekstolitu obejmuje średnice typowe w produkcji i sprzedaży oraz długości handlowe 1m. Oferujemy również wałki z tekstolitu cięte na określona długość pod zamówienie, ale takie produktu podlegają indywidualnej wycenie. Aby sprawdzić koszt cięcia wałków na wymiar prosimy o przesyłanie zapytań. Wałki z tekstolitu to produkt w przystępnej cenie i o doskonałych właściwościach, dlatego jest bardzo chętnie wybierany przez naszych klientów. Posiadamy wysokie stany magazynowe, dlatego czas oczekiwania na gotowy wałki tekstolit nie jest długi - przeważnie wynosi 2 dni robocze. Zapraszamy do zakupu. Chciałbyś sprawdzić ile kosztuje wałek z tekstolitu ? Zadzwoń teraz i dowiedz się jakie są ceny i dostępność prętów jakich potrzebujesz.

Biuro obsługi klienta (dział textolit):

+48 690 678 005

Poniedziałek – czwartek: 8:00 – 16:00

Piątek: 8:00 – 14:00

Zobacz również płyty tekstolit.