Tworzywa na prowadnice łańcucha do transportera z pinami

Transportery są bardzo popularnym elementem wyposażenia wielu zakładów przemysłowych niezależnie od rodzaju branży. Można je spotkać na całym świecie. W praktyce rola transportera jest prosta i polega na ułatwieniu transportu wewnętrznego towarów. Jednak mimo pozornie błahej roli sprawne działanie tego urządzenia przekłada się na skuteczną i płynną pracę działów produkcyjnych oraz logistycznych.

Konstrukcja i rozmiar tego urządzenia jest uzależniona od jego przeznaczenia, ale praktycznie w każdym można spotkać części z tworzyw do transportera. Aby te elementy w 100% spełniały swoje zadanie należy je wykonać z tworzyw konstrukcyjnych odpowiedniej jakości.

tworzywa na prowadnice łańcucha do transportera

Polietylenowe prowadnice łańcucha do transporterów

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z zapytaniem dotyczącym doboru odpowiedniego tworzywa. Wśród wymagań wskazano, że potrzebne są:

  • tworzywa łatwe w obróbce,
  • tworzywa odporne na ścieranie,
  • tworzywa, które mają niski współczynnik tarcia,
  • tworzywa o dobrej stabilności wymiarowej.

W rozmowie okazało się, że klient zastanawia się jakie tworzywo wybrać do prowadnicy łańcucha ? W tym celu naszym zdaniem odpowiedni będzie wysokiej jakości polietylen PEHD 1000.

Jakie prowadnice z polietylenu z płyt PE ?

Polietylen jest jednym z bardziej popularnych tworzyw konstrukcyjnych. Szeroko stosowany w przemyśle jako ślizgi, prowadnice, rolki i inne trudnościeralne części maszyn. Płyty polietylenowe do cięcia nadają się bardzo dobrze. Są łatwe w obróbce i z powodzeniem można z nich produkować wiele różnorodnych podzespołów.

W tym konkretnym zleceniu chodziło o płytę z jakiej można wykonać:

Prowadnica pod łańcuch I – 2 szt. – długość L= 2600

Prowadnica dolna I pod łańcuch – 4 szt. – długość+60 [mm]  L= 2660

Prowadnica pod łańcuch II – 4 szt. – długość L=2050

Prowadnica dolna II pod łańcuch – 8 szt. – długość L=2050

Prowadnica pod łańcuch III – 2 szt. – długość+60 [mm]  L= 2640

Prowadnica dolna III pod łańcuch – 4 szt.  – długość L=2580

Rozmiary prowadnic:

  • dolne - szerokość 10,5mm x wysokość 6mm
  • górne - szerokość 34mm x wysokość 10mm

W prowadnicach nawiercone miały zostać otwory stożkowe pod śruby M4 w odstępach co 300mm.

Aby przyspieszyć produkcję u klienta zamiast całych płyt docieliśmy listwy polietylenowe na wymiar zbliżony do ostatecznego. Dzięki temu nasz klient nie musiał kupować całej płyty oraz wyeliminował pierwszy proces w produkcji.