Płyty z tworzywa z certyfikatem do przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy i przetwórstwo żywności to jedna z najistotniejszych branż każdej gospodarki. Części maszyn stosowane w przetwórstwie żywności muszą spełniać zarówno wymagania techniczne, jak i higieniczne. Muszą gwarantować bezpieczeństwo pracy przy zachowaniu najwyższych standardów.

Oferujemy płyty, które spełniają wymagania FDA dotyczące tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Sprzedaż płyt z certyfikatem do żywności:

  • PE 1000, PE 500 z atestem
  • Teflonowych PTFE z atestem
  • Poliacetal POM C z atestem

Oferowane przez nas płyty doskonale sprawdzają się jako półwyroby do produkcji części maszyn do żywności oraz blaty stołów czy kloce masarskie. Zobacz inne rozwiązania.

Płyty z tworzyw do rozbioru mięsa

Płyty z tworzywa do mięsa i ryb

doskonałe dla ubojni i masarni

Płyty z tworzywa do pieczywa

Płyty z tworzywa do pieczywa

sprawdzają się w piekarniach i cukierniach

Płyty z tworzyw do mleczarni

Płyty z tworzyw do mleczarni

Stosowane w mleczarniach i w produkcji serów

Płyty z tworzyw do owoców i warzyw

Płyty z tworzyw do owoców i warzyw

Wykorzystywane w przetwórstwie warzyw i owoców

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze tworzywa, z których produkowane są płyty z certyfikatem do żywności.

Polietylen PE

Bez wątpienia najpopularniejsze tworzywo, z którego produkowane są części maszyn i urządzeń w przemyśle spożywczym. Zaczynając od prowadnic, ślizgów, aż po blaty stołów masarskich. Szeroki wybór wśród półwyrobów jakimi są płyty PE (rodzaje, rozmiary, grubości) pozwala szybko dobrać właściwe rozwiązanie.

Polecamy: PE uhmw, PE1000, PE500, PE zielony

Teflon PTFE

Ze względu na swoje właściwości jest drogim materiałem (3-4 razy droższy od polietylenu) stąd wykorzystywany jest wyłącznie w miejscach gdzie inne płyty ulegną szybkiej degradacji. Doskonale sprawdza się w kontakcie z agresywnymi mediami. Jest stabilny wymiarowo i może mieć kontakt z parą wodną. Płyty teflonowe często służą do produkcji uszczelek z PTFE.

Polecamy: teflon naturalny, teflon z brązem, teflon z grafitem

Poliacetal POM niebieski

Płyty z niebieskiego poliacetalu to specjalistyczne tworzywa z atestem FDA, które doskonale sprawdzają się w aplikacjach spożywczych. Acetal klasy spożywczej jest jednym z pierwszych tworzyw sztucznych wprowadzonych na rynek w kolorze niebieskim. Te materiały można stosować w zakładach gdzie stosowane są urządzenia do optycznego wykrywania niepożądanych cząstek w produktach spożywczych. Tworzywa wykrywalne optycznie - Niebieski kolor jest łatwo widoczny i szybko można zidentyfikować zanieczyszczenia w produktach spożywczych.

Polecamy: POM C naturalny, POM C blue, POM H

TWORZYWA SZTUCZNE DO ZASTOSOWAŃ W PRZETWÓRSTWIE ŻYWNOŚCI I MASZYNACH PAKUJĄCYCH

W przemyśle spożywczym i produkcji napojów części i komponenty z tworzyw sztucznych muszą być tak skonstruowane, aby zapewnić optymalne warunki sanitarne i bezpieczeństwo konsumentów. Wykorzystywanie tworzyw niewiadomego pochodzenia może mieć bardzo poważne konsekwencje.

W ciągłej sprzedaży posiadamy tworzyw od sprawdzonych producentów z odpowiednimi atestami. Nasze półwyroby doskonale sprawdzają się jako materiał do obróbki skrawaniem. Można je ciąć, toczyć, frezować itd.