Płyty i formatki poliamidowe - płyty PA6 i formatki PA6 są bardzo często poszukiwane i niezwykle chętnie kupowane przez firmy zajmujące się obróbką tworzyw sztucznych. Dzięki swoim właściwościom, płyty poliamidowe i sam poliamid są obecnie najbardziej popularnym tworzywem w Polsce.

Nasza firma dysponuje bardzo dobrze zaopatrzonym magazynem, dzięki czemu większość płyt poliamidowych jest dostępna od ręki. Oferujemy płyty poliamidowe w standardowych wymiarach, tj. 610 x 1000 mm lub 1000 x 2000 mm, ale również płyty docięte na wymiar, czyli popularne formatki poliamidowe. Jeżeli chodzi o grubości, możemy zaproponować większość grubości, począwszy od 1 mm, na 100 mm kończąc.

Płyty poliamidowe - więcej informacji - kliknij

Oferujemy nie tylko płyty z poliamidu naturalnego, ale również płyty z poliamidów modyfikowanych. Do najbardziej popularnych modyfikacji poliamidu w płytach, możemy zaliczyć:

  • PA6 + MoS2 - poliamid z dwusiarczkiem molibdenu w kolorze czarnym
  • PA6 + olej - poliamid z olejem w kolorze naturalnym lub zielonym
  • PA6 GF30 - poliamid z włóknem szklanym (włókno szklane stanowi 30 % całości tworzywa)
  • PA6 FOOD - poliamid niebieski dopuszczony do kontaktu z żywnością (posiada certyfikat FDA)
  • PA6 YELLOW - poliamid o wysokiej sprężystości w kolorze żółtym

płyty pa6 płyty poliamidowe

W zależności od zastosowania i od konkretnej aplikacji należy stosować odpowiednią modyfikację, która w większości przypadków pozytywnie wpływa na zachowanie tworzywa. Oczywiście bardzo ważny, a nawet kluczowy jest wybór tworzywa. Przykładem może być nieodpowiednie stosowanie poliamidu z włóknem szklanym. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z klientem, który wykorzystał PA66 GF30 do produkcji ślizgów. Po produkcji i montażu okazało się, że ślizgi powodują rysowanie delikatnych detali, które się po nich poruszają. W celu prawidłowego doboru tworzywa, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, pod numerem +48 509 491 716.

Wszystkie płyty poliamidowe i formatki poliamidowe docinamy na profesjonalnej i zaawansowanej technologicznie pile numerycznej. Jest to piła sprzężona z komputerem i programem magazynowym, pozwalające na planowanie najbardziej ekonomicznego cięcia płyty. Nasza piła docina formatki z poliamidu z tolerancją ok.  +/- 0,1 mm ! Tolerancja waha się jednak w zależności od modyfikacji. Przed zakupem zawsze podajemy klientowi tolerancje do konkretnego zapytania.

Poliamid PA6 G + olej

Formatki poliamidowe - jak zamówić?

Formatki poliamidowe na wymiar można zamówić na dwa sposoby: mailowo: biuro@poliamid24.pl lub telefonicznie pod numerem: 509-491-716. Nasza firma jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00. W tych godzinach zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu dobrać i wycenić odpowiednie tworzywo. Zapraszamy serdecznie do współpracy z naszą firmą.