Elementy i detale gotowe z poliamidu i teflonu są bardzo często poszukiwane przez firmy produkcyjne, posiadające w swoim parku maszynowym liczne maszyny. Tworzywa sztuczne, takie jak poliamid i teflon są bowiem bardzo popularne podczas produkcji części maszyn i urządzeń.

Nasza firma od blisko 20 lat proponuje nie tylko półprodukty tworzyw sztucznych, ale również elementy i detale gotowe. Najbardziej popularnymi tworzywami wykorzystywanymi do produkcji elementów i detali gotowych są poliamid (PA6) oraz teflon (PTFE). Oczywiście dysponujemy wszelkimi modyfikacjami tych tworzyw. Możemy zaoferować Państwu detale z poliamidu modyfikowanego olejem, dwusiarczkiem molibdenu, włóknem szklanym, itp. Podobnie jest z teflonem, dysponujemy teflonem modyfikowanym grafitem, węglem, brązem i włóknem szklanym.

Nasza firma oferujemy tylko i wyłącznie elementy i detale gotowe wykonane z wysoko jakościowych tworzyw. Detale z poliamidu i teflonu produkowane są z półproduktów pochodzących od zaufanego niemieckiego producenta. Są to tworzywa z najwyższej półki, dzięki czemu obróbka jest znacznie prostsza, a co za tym idzie - znacznie dokładniejsza. Na wysoką jakość elementów gotowych składa się również nowoczesny park maszynowy, z najnowszymi centrami obróbczymi. To wszystko sprawia, że oferowane detale gotowe z poliamidu i teflonu produkowane są w tolerancji ,,n".

Elementy i detale z poliamidu i teflonu wykorzystywane w maszynach to najczęściej: koła zębate, koła pasowe, panewki, tulejki, tuleje przenośnika taśmowego, mieszalniki, łapy mieszalnika, obudowy łożysk, łożyska, itp. Zastosowanie tworzyw sztucznych i tworzyw konstrukcyjnych jest więc bardzo szerokie.

obrabianie poliamidu

Dlaczego warto stosować poliamid i teflon jako tworzywa do produkcji części maszyn ? Tworzywa sztuczne w porównaniu do materiałów konwencjonalnych są duże lżejsze. Co za tym idzie - mniej obciążają pracującą maszynę znacznie oszczędzając zużycie energii elektrycznej lub paliwa. Tworzywa sztuczne są również samosmarne, dzięki czemu nie muszą być dodatkowo smarowane substancjami smarnymi. Niewątpliwym plusem poliamidu i teflonu jest również wyciszenie pracy maszyny. Tworzywa sztuczne nie generują drgań i hałasu o takim nasileniu, jakie generują metale. Plusem tworzyw jest również ich cena. Tworzywa w podstawowej formie (bez modyfikacji) są bardzo konkurencyjne dla metali i materiałów konwencjonalnych.

Elementy i detale gotowe z poliamidu i teflonu staramy się dostarczać ,,just in time", ale należy pamiętać, że większość zleceń, w szczególności tych bardziej skomplikowanych, wymaga współpracy naszych oraz Państwa technologów, a także skomplikowanej obróbki. Wiąże się to z określonym terminem realizacji, zazwyczaj nie dłuższym niż ok. 14 dni.

Zapraszamy do kontaktu z inżynierem sprzedaży - +48 690 678 005.

obrabianie tworzyw sztucznych