Sprzedaż tworzyw – nasza prognoza na 2024 rok

Bardzo często dostajemy pytania - jaka będzie cena tworzyw sztucznych w 2024 roku? Bardzo duży wpływ na odpowiedź ma obecna sytuacja gospodarcza na świecie. Na bieżąco obserwuję zachodzące zmiany i uważam, że rok 2024 będzie nadal rokiem niespodziewanych wzrostów cen. Przede wszystkim obawiam się skutków, jakie niesie niemiecka gospodarka będąca na granicy recesji.

Musimy jednak poczekać i przyglądać się zmieniającej sytuacji na świecie z nadzieją, że będzie ona dla Polski choć w jakimś stopniu pozytywna.

Przeczytaj wpis, aby dowiedzieć się jakie prognozy przewidujemy dla naszej branży na rok 2024.

sprzedaż tworzyw nasza prognoza na 2024 rok

Tworzywa sztuczne 2024 rok - oferta

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, jak szybko mogą zmieniać się trendy i zapotrzebowanie na rynku tworzyw konstrukcyjnych. To, co pozostaje od wielu lat niezmienne, to nasza specjalizacja w produkcji poliamidu, poliacetalu, polietylenu, teflonu, polipropylenu i PVC. Zawsze stawiamy na wysoką jakość i perfekcyjne wykończenie naszych produktów. Rok 2024 będzie naszym kolejnym rokiem sprzedaży płyt, tulei i wałków w standardowych formatach oraz produkcji na wymiar.

Doskonałą opcją dla wielu naszych klientów okazał się wybór tworzywa sztucznego modyfikowanego wypełniaczami. Dzięki takiej możliwości jesteśmy w stanie dopasować właściwości materiału do twojego zastosowania. W swojej ofercie posiadamy:

Dodatkowo posiadamy duży wybór kolorystyczny naszych tworzyw sztucznych, co nasi klienci cenią za względy estetyczne. Dysponujemy szeroką ofertą tworzyw konstrukcyjnych w kolorze białym, czarnym, zielonym, niebieskim, czerwonym, żółtym oraz brązowym.

Tworzywa konstrukcyjne sprzedaż w 2024 rok

Wojna w Ukrainie, kryzys demograficzny i nadal nieustające skutki pandemiczne mogą znacząco wpłynąć na wygląd gospodarki w 2024 roku. Choć ciężko jest przewidzieć, co wydarzy się za rok od dzisiaj, prognozuję dwie możliwości. Z jednej strony nieustannie śledzimy przewidywania ekonomistów, którzy twierdzą, że nastąpi duży spadek zamówień maszyn, co w rezultacie spowoduje ogromny spadek zapotrzebowania na tworzywa konstrukcyjne. Nasza oferta

  • wałki z tworzywa sztucznego
  • tuleje z tworzywa sztucznego
  • płyty z tworzywa sztucznego

Brak popytu może spowodować wzrost lub spadek cen. Musimy poczekać z wydaniem opinii. Może okazać się, że brak zamówień przyczyni się do obniżenia ceny tworzyw konstrukcyjnych w 2024 roku lub odwrotnie brak zamówień przyczyni się do dużego wzrostu cen, którym producenci będą chcieli wyrównać powstające starty.

Musimy również pamiętać, że istnieje jeszcze wiele innych czynników, które finalnie przyczyniają się do obecnych cen na rynku tworzyw sztucznych. Jest nim m.in. rosnąca cena prądu, która bardzo wpływa na koszty produkcji wałków, płyt, tulei z poliamidu, poliacetalu czy teflonu.

Ceny tworzyw konstrukcyjnych w 2024 roku - opinia eksperta

Bardzo chciałbym udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - jaka będzie cena tworzyw sztucznych w 2024 roku? Czy nasza oferta tworzyw konstrukcyjnych się zmieni? Niestety na ten moment musimy poczekać z odpowiedzią do pierwszego kwartału kolejnego roku.

Jak już wspomniałem, jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na zmiany cen. Sytuacja gospodarcza na całym świecie jest bardzo niepewna. Mimo to, mamy nadzieję, że rok 2024 przyniesie pozytywne skutki dla naszej branży.