Wykładziny teflonowe do zaworów

Teflon ze względu na swoje właściwości znajduje zastosowanie w armaturze przemysłowej. Te tworzywa sztuczne często można spotkać jako element zaworów wykorzystywanych w instalacjach przemysłu chemicznego.

W zastosowaniach przemysłowych z agresywnymi mediami lub przy wysokich wymaganiach w obszarze odporności na ścieranie, teflon jest najczęściej stosowanym tworzywem na świecie. Dodatkowo ten materiał nadaje się jako tworzywo do wykładziny zaworów dla przemysłu spożywczego ponieważ teflon może mieć kontakt z żywnością.

wykładziny teflonowe do zaworów

Teflon na wykładziny zaworów przemysłowych

Dlaczego teflon cieszy się dużą popularnością w specjalistycznych zastosowaniach ? PTFE jest wysokogatunkowym tworzywem konstrukcyjnym. Oznacza to, że posiada właściwości, które umożliwiają wykorzystanie teflonu w przemyśle o wysokich wymaganiach.

Najczęściej do tego typu rozwiązań nasi klienci kupują rury teflonowe. Oferujemy tuleje teflonowe do zaworów w bardzo szerokim zakresie średnic, dzięki temu dość łatwo jest dobrać odpowiednie średnice i dalej obrobić je na właściwy wymiar zaworu.

Co ważne wszystkie tuleje teflonowe docinamy na długości wskazane w zamówieniu stąd istniej możliwość dostawy całej rury lub dociętych odcinków.

Najpopularniejsze rozwiązania do jakich dostarczaliśmy półwyroby teflonowe:

  • Wykładziny teflonowe zaworów kulowych
  • Wykładziny teflonowe zaworów grzybkowych
  • Wykładziny teflonowe do zaworów motylkowych

Poza tym nasz teflon może być wykorzystany do zaworu kulowego z PTFE z dźwignią ręczną (rozmiary DN 15 do DN 100 ), zaworu z przekładnią ręczną oraz zaworów kulowych z PTFE z pneumatycznym siłownikiem obrotowym.

Jaki teflon PTFE wybrać do zaworu ?

Wykładzina z teflonu może być krytycznym elementem zaworu, który pracuje w kontakcie z agresywnymi płynami. Dlatego bardzo ważne jest aby była wykonana z tworzywa odpowiedniej jakości.

Naszym klientom udostępniamy w ofercie kilka rodzajów PTFE. Poza dostępnym teflonem niemodyfikowanym oferujemy również teflon modyfikowany różnymi dodatkami. Wśród najpopularniejszych półwyrobów w tej kategorii są:

  • wałki teflonowe z brązem
  • wałki teflonowe z grafitem

Zabezpieczenia teflonowe do korpusu zaworów

Okładziny, które są wykonane z teflonu doskonale nadają się jako osłona korpusów zaworów. Umożliwiają bezpieczną pracę zaworu w kontakcie z wieloma agresywnymi mediami, są odporne na ścieranie oraz korozję.

Wszystko to sprawia, że takie rozwiązania są coraz bardziej popularne i często spotykane w różnych zakładach przemysłowych. Obróbka teflonu CNC umożliwia precyzyjne wykonanie każdej wykładziny, a wysoka stabilność wymiarowa PTFE daje gwarancję stabilnej pracy.