teflon-do-urzadzen-piekarniczych

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli kontakt z tworzywem sztucznym jakim jest teflon, wiedzą, że jest to tworzywo przeznaczone do pracy w trudnym środowisku. Chociaż pamiętać musimy, że nie jest to materiał nadający się do pracy przy dużych obciążeniach, to doskonale radzi sobie np. w wysokich temperaturach. Dlatego wśród naszych klientów znajduje się wiele osób odpowiedzialnych za ciągłość produkcji w piekarniach.

Dlaczego teflon do urządzeń piekarniczych

Teflon jest materiałem wysokosprawnym, odpornym na wysokie temperatury, jak również na wahania temperatur. Rozpiętość wytrzymałościowa PTFE jest bardzo dużo i mieści się w granicach od ok. -200 st. C do ok. +250 st. C. W związku z tym materiał z dużym powodzeniem stosować można w urządzeniach piekarniczych od sprzętu drobnego po duże piece. Nasi klienci bardzo często kupują teflon, aby zastosować go w aplikacjach, w których inne tworzywa będą się po prostu topiły. Teflon jest tworzywem bardzo łatwo poddającym się obróbce. W związku z tym z teflonu można pozyskać różne części i elementy. Niektóre z piekarni, z którymi mamy przyjemność współpracować wykorzystują PTFE także do innych zastosowań – o tym kilka słów później.

Teflon w piekarni dlaczego jeszcze

Oprócz doskonałych właściwości temperaturowych, teflon charakteryzuje się obojętnością fizjologiczną. Jest bezwonny, nie wydziela żadnych substancji, jest w pełni bezpieczny dla żywności. Tworzywo posiada certyfikat świadczący o dopuszczeniu go do kontaktu z żywnością. Materiał ten odznacza się niską absorpcją wody, dzięki czemu nie ulega procesom pleśnienia i butwienia, co jest bardzo ważne w tym przypadku. Łatwo utrzymać go w czystości. Ponadto w razie potrzeby można materiał ten dezynfekować, ponieważ jest on również odporny na działanie chemikaliów.

W jaki inny sposób zastosować PTFE

Niektórzy z naszych klientów kupują teflon wcale nie dlatego, że jest odporny na chemią czy temperaturę, a raczej dlatego, że jest właśnie fizjologicznie obojętny. Dzięki tej jego zalecie stosuje się go na blaty stołów czy regałów, na tace do układania i przenoszenia, również jako wałki do walcowania ciasta. Wiele zastosowań tego materiału w piekarniach, ale również cukierniach nie są oczywiste, a zależą jedynie od potrzeby użytkownika.

Jak zamówić teflon

Nasza firma sprzedaje w internecie. Nie posiadamy sklepów stacjonarnych, ale nie jesteśmy również typowym sklepem internetowym. Kontaktować z nami można się poprzez maile i telefony podane na naszej stronie internetowej. Po otrzymaniu zapytania, przygotowujemy wyceny.