Rodzaje-tworzyw-sztucznych

Tworzywa sztuczne, to szerokie pojęcie, ponieważ dotyczy ono rożnego rodzaju materiałów. Wśród nich znajdują się zarówno takie z przeznaczeniem do przemysłu ciężkiego, jak i takie, które można bezpiecznie stosować w kontakcie z żywnością. Tworzywa różnią się od siebie właściwościami chemicznymi i fizycznymi, dzięki czemu łatwiej dobrać je do każdej konkretnej aplikacji. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór w tych materiałach.

Najważniejsze właściwości tworzyw

Choć każde tworzywo jest inne, to jednak mają wspólne właściwości, co pozwala na stosowanie ich zamiennie. Bez problemu znajdziemy np. grupę tworzyw fizjologicznie obojętnych, odpornych na wysokie temperatury, wytrzymałych mechanicznie czy o niskiej wchłanialności wilgoci. Ponadto niemal wszystkie tworzywa sztuczne łączy łatwość skrawania, do której nie są nawet potrzebne nowoczesne centra obróbcze, ponieważ prostą obróbkę można wykonać już na tokarkach czy frezarkach.

Wybierając tworzywo sztuczne, należy dobrze się zastanowić nad tym jakie ma ono spełniać warunki. Jest to bardzo ważne w każdym przypadku. Trafny wybór, to np. ciągłość pracy linii produkcyjnych, bez niepotrzebnych i nieplanowanych postojów. To również oszczędność pieniędzy- nie wydajemy podwójnie na materiały. W przypadku zastosowania w kontakcie z żywnością oraz wodą pitną należy zwrócić uwagę czy dany materiał ma odpowiednie atesty.

Co można produkować z tworzywa

Z materiałów konstrukcyjnych można wyprodukować niemal wszystko. Postęp technologiczny powoduje, że tworzywa poddawane są modyfikacjom, powstają nowe gatunki. Pojawiają się lekkie, bardzo estetyczne rodzaje materiałów o coraz lepszych parametrach. Z odpowiednich gatunków pozyskać można części maszyn, blaty, meble, przedmioty codziennego użytku. Wszystko zależy od zapotrzebowania danego producenta i pozyskania odpowiedniego rodzaju materiału. Tworzywa w naszej ofercie dostępne są w postaci wałków, tulei, rur, a także płyt.

W jakich formatach można kupić tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne występują w postaci płyt, rur, wałków. Każdy tworzywa mają swoje standardowe wymiary. Na ogół są to płyty 1000 x 2000 mm oraz wałki i rurki / tulejki od średnic w granicach fi 25/15 mm. W sprzedaży mamy też mniejsze formaty, które docinane są wg zapotrzebowania klienta. Warto napisać maila lub zadzwonić z pytaniem czy jesteśmy w stanie dociąć potrzebny klientowi format.