Jeden z naszych klientów zastanawiał się w jaki sposób zabezpieczyć ławeczki w szatniach dla pracowników. Drewniane powierzchnie szybko się niszczyły, m.in. dlatego, że pracownicy opierali o nie nogi w butach. Doprowadzało to do „wyszczerbiania” się deseczek w tych miejscach. Właściciele przedsiębiorstwa zastanawiali się w jaki sposób temu zaradzić, tym bardziej, że z uszkodzonego drewna mogą wystawać drzazgi, które z kolei wbijają się w skórę.

Zaproponowaliśmy bardzo proste rozwiązanie. Mianowicie na powierzchnię ławeczek można zastosować tworzywo sztuczne jakim jest polietylen. Naszym zdaniem najbardziej odpowiedni jest PE 1000 – charakteryzuje się on wyjątkowo dużą odpornością na ścieranie.

PE 1000 płyty z tworzywa na ławki

Polietylen okazał się trafionym pomysłem. Materiał nie niszczy się, kiedy pracownicy stawiają na ławkach nogi, aby zawiązać buty. Ponadto jest łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ścierką. Ważnym jego atutem jest bardzo niska absorpcja wody, więc nawet jeśli na jego powierzchni pozostanie rozlana ciecz, tworzywo jej nie wchłonie.

Jakie kolory i grubości polietylenu występują

Nasz klient zdecydował się na kolor czarny. Niemniej w swojej ofercie i w ciągłej sprzedaży posiadamy jeszcze kolor biały i zielony. Bez problemu więc można dopasować go do wnętrza szatni. Jeśli chodzi natomiast o grubość płyt – jest ich bardzo dużo, od 1 mm począwszy. Jednakże do zastosowania na ławki, płyty powinny być nieco grubsze, naszym zdaniem minimum 10 mm.

Przykładowe wymiary deski z tworzywa na ławki

Firma, która zakupiła PE 1000 z naszej oferty, to bardzo duża, prężnie działająca fabryka w województwie kujawsko – pomorskim. Klient zdecydował się na płyty docięte do konkretnego wymiaru, czyli #30 x 300 x 2000 mm – 15 szt. oraz #30 x 300 x 800 mm – 15 szt.

Zakupu płyt ciętych na wymiar dokonano latem minionego roku. Informacje zwrotne od klienta są bardzo pozytywne. Materiał doskonale sprawdza się jako pokrycie ławeczek. W dalszej perspektywie klient przewiduje tego typu zmiany w pozostałych szatniach w fabryce. Bardzo pochlebił nam fakt, iż z jego rekomendacji sprzedaliśmy polietylen na identyczne rozwiązanie innej firmie.