Poliamid PA6 to uniwersalne tworzywa konstrukcyjne, które są powszechnie wykorzystywane w wielu różnorodnych aplikacjach. Dostępne półfabrykaty takiej jak wałki PA6 czy rury można bezproblemowo obrabiać na tokarkach, frezarkach lub innych maszynach.

Gotowe części z poliamidu odznaczają się dużą odpornością mechaniczną, wytrzymałością na uderzenia oraz dobrym współczynnikiem tarcia. Z tego tworzywa często wykonywane są różne rodzaje tulejek w bardzo szerokim zakresie średni i grubości ścianek.

Tuleje redukcyjne z poliamidu do zawiasu bramki

Jeden z klientów zwrócił się do nas o pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania. Chodziło o to jakie tworzywo wybrać na tuleje redukcyjną ? Po przesłaniu konkretnych informacji na temat warunków pracy oraz rysunku wykonawczego okazało się, że produkcja tulejek poliamidowych na wymiar będzie optymalnym rozwiązaniem w tym konkretnym przypadku.

tuleja redukcyjna do zawiasu

Rozmiary Tuleja redukcyjna do zawiasów bramki

Długość - 138 mm

Wysokość kołnierza - 10mm

Średnica kołnierza - fi 51 mm

Grubość ścianki - 6mm

Średnica tuleji - fi 45mm

Grubość ścianki - 3mm

Ilość - 6 sztuk

Redukcyjna tuleja poliamdowa

Produkcja tulejek redukcyjnych na wymiar

Obróbka tworzyw sztucznych wymaga niezbędnej wiedzy z zakresu doboru konkretnego tworzywa do wykonania części maszyn oraz elementów z tworzyw sztucznych oraz nowoczesnego parku maszynowego. Poliamidowe tuleje redukcyjne są produktami, które muszą zostać wykonane z odpowiednią precyzją. Tylko wtedy będą bez problemu pracowały przez długi czas wykonując wiele tysięcy cykli.

Poliamid samosmarowny jest bardzo dobrym materiałem do takiej produkcji. Co bardzo ważne może być stosowany w trudno dostępnych miejscach. Nie wymaga smarowania i nie ulega korozji, dzięki temu taka tuleja redukcyjna z tworzywa sztucznego nie wymaga konserwacji i jest praktycznie bezobsługowa.

Szukasz dostawcy części z tworzyw sztucznych, zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy małe i duże serie produktów.

Wybierz sprawdzonego dostawcę.