płyty szklano epoksyowe, płyty TSE, laminaty szklano epoksydowe

Oferujemy Państwu najwyższej jakości płyty szklano-epoksydowe, występujące również w Polsce pod nazwami - płyty TSE lub płyty EPGC.

Są to płyty przeznaczone do izolacji elektrycznej w miejscach występowania bardzo wysokiego napięcia (napięcie przebicia na poziomie 15 kV/mm). Jest to również bardzo dobry materiał konstrukcyjny, będący bezpośrednią konkurencją dla metali i tworzyw polimerowych. Ogromnym plusem płyt szklano-epoksydowych jest fakt, że mogą pracować praktycznie w każdych warunkach.

W naszej ofercie znajdują się płyty TSE w różnych grubościach i formatach. Oferujemy również formatki docięte na wymiar klienta. Wycenę możecie Państwo uzyskać mailo lub telefonicznie. Zapraszamy do skorzystania z formularza, znajdującego się po prawej stronie.

Dostępne typy płyt:

Wersje specjalne:

  • EPGC/GF - są to płyty szklano-epoksydowe unieplanione, bezhalogenowe
  • TSES - są to płyty szklano-epoksydowe do niskiej zawartości żywicy i dzięki temu dużo wyższej odporności na rozwarstwienie, a także wyższej udarności
  • płyty drzwiowe - specjalna odmiana płyt EPGC w kolorze czarnym lub białym
  • płyty ślizgowe GP - są to płyty polietrowo-epokydowe modyfikowane teflonem

Dodatkowe informacje o płytach szklano-epoksydowych:

Płyty szklano-epoksydowe to innymi słowy laminaty szklano-epoksydowe, przeznaczone do celów elektroizolacyjnych. Jest to główne zastosowanie oferowanych laminatów, ale sprawdzają się również jako materiały konstrukcyjne do zastosowania w licznych maszynach i urządzeniach. Laminaty szklano-epoksydowe mogą bowiem pracować nawet w ciężkich warunkach i wysokich temperaturach.

Laminaty szklano-epoksydowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Jest to efekt dużej zawartości włókna szklanego w postaci bardzo gęstej tkaniny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że płyty te są bardzo wytrzymałe mechaniczne, pomimo stosunkowo niskiej wagi. Stosunek wytrzymałości do wagi jest bardzo dobry, w szczególności w porównaniu z metalami, np. ze stalą.

Dzięki w pełni usieciowionej żywicy epoksydowej, oferowane laminaty posiadają wysoką wytrzymałość termiczną (możliwość pracy ciągłej w wysokich temperaturach). Przez pracę ciągłą rozumiemy pracę przez 20 tysięcy godzin, bez przestojów. Podczas pracy ciągłej, wytrzymałość mechaniczna laminatu, nie może obniżyć się poniżej 50 %.

Kolejnym plusem płyt szklano-epoksydowych jest bardzo niska absorpcja wody, dzięki czemu jest to materiał stabilny wymiarowo. Płyty charakteryzują się również bardzo wysoką udarnością.

płyty szklano epoksydowe, laminaty szklano epoksydowe, płyty tse, płyty elektroizolacyjne

Dostępność:

Nasza firma posiada bardzo dobrze zaopatrzony magazyn, dzięki czemu oferujemy Państwu dostawy just in time. Średni termin realizacji wynosi ok. 2-3 dni roboczych. W przypadku nietypowych rozmiarów, termin realizacji zamówienia ustalany jest z klientem indywidualnie na etapie przygotowania oferty.

Cena:

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od typu płyty szklano-epoksydowej, a także ilości, wielkości, grubości, itp. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, aby poznać aktualne ceny płyt.

Pracujemy dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

+48 509 491 716

+48 690 678 005

biuro@poliamid24.pl