Obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych – poliamid, teflon, poliacetal, polietylen, polipropylen. Jak wygląda obróbka skrawaniem tworzyw ? Jakie tworzywa obrabiamy ? Na jakim pracujemy sprzęcie ?
Obróbka skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Kończy się na szczęście era wykorzystywania na szeroką skale materiałów konwencjonalnych, takich jak metale i stal. Plusów wykorzystywania tworzyw konstrukcyjnych jest na tyle dużo, że wielu konstruktorów i technologów nalega na ich wykorzystanie.
Tworzywa konstrukcyjne standardowo dostępne są w formie półproduktów, tj. wałków, prętów, rur, tulej, płyt i formatek. Coraz więcej osób korzysta jednak dodatkowo z usługi produkcji detali z tworzyw konstrukcyjny. Detale z tworzyw konstrukcyjnych produkowane są najczęściej za pomocą obróbki skrawaniem. Wiele osób pyta również o możliwość produktów detali przy pomocy lasera. Niestety wykorzystanie lasera do produkcji detali z tworzyw konstrukcyjnych nie jest możliwe, ponieważ laser będzie powodował topienie się tworzywa i tworzenie zgrubień na krawędziach bocznych.
Obróbka skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych dotyczy – poliamidu, teflonu, polietylenu, poliacetalu, tekstolitu, itp. Jesteśmy jednak otwarci również na inne tworzywa. Oprócz standardowych tworzyw, oferujemy również obróbkę skrawaniem tworzyw wysokosprawnych, takich jak PEEK (polieteroeteroketon), PEI, czy PAI. W przypadku tworzyw wysokosprawnych innych niż PEEK, klient musi być jednak przygotowany na stosunkowo długi termin realizacji, wynikający z niedostępności tworzyw w Polsce, a nawet Europie. W większości przypadków tworzywa wysokosprawne sprowadzane są bezpośrednio z amerykańskich fabryk.

Obróbka skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych obejmuje:
- cięcie piłą panelową i taśmową
- wiercenie CNC
- toczenie CNC
- frezowanie CNC
- struganie
- gwintowanie
- dłutowanie
- itp.
Gotowe detale z tworzyw konstrukcyjnych mają bardzo szerokie zastosowanie w większości gałęzi przemysłu, w rolnictwie, a także licznych usługach, np. usługach dźwigowych. Do przykładowych realizacji możemy zaliczyć:
- koła łańcuchowe, koła zębate, koła pasowe
- panewki, tuleje, ślizgi
- rolki toczne
- krzywki prowadzące
- deski do krojenia i blaty rozbiorowe
- mieszadła
- ślimaki transportujące
- itp.
OBRÓBKA SKRAWANIE TWORZYW SZTUCZNYCH
ZAPYTAJ O CENĘ – 690 678 005
Do obróbki skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych wykorzystujemy nowoczesne centra obróbcze, dzięki czemu oferujemy detale z dobrymi tolerancjami wymiarowymi oraz dobrze zakończonymi krawędziami. Większość detali wykonujemy w tolerancji ,,m” wg ISO 2768-1. co stawia nas w europejskiej czołówce. Park maszynowy wykorzystywany przez naszą firmę to:
- Pionowe centrum obróbcze Haas VF4 SSYT / X1020 Y640 Z600
- Dwa pionowe centra obróbcze Deckel Maho DMC100V / X100 Y800 Z700
- Pionowe centrum obróbcze Dugard / X1020 Y600 Z500
- Frezarka sterowana numerycznie Parpas / X650 Y450 Z450
- Pionowe centrum obróbcze DUGARD 2000E / X2060 Y850 Z 850
- Trzy pionowe centra obróbcze Haas MiniMill / X400 Y300 Z300
- Tokarka sterowana numerycznie Hyundai L210LMA
- Tokarka sterowana numerycznie Hyundai HIT 15S
- Tokarka sterowana numerycznie Hyundai L210LMSA
- Dwie tokarki sterowane numerycznie Hyundai WIA L210A
- Tokarka konwencjonalna TUJ 50
- Tokarka sterowana numerycznie Haas Sl20

Obróbka skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych – kontakt
Chciałbyś otrzymać jeszcze jakieś informacje na temat obróbki skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych? Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy postarają się odpowiedzieć na każde zadane pytanie – zapraszamy!
Więcej informacji pod numerem telefonu: 690 678 005.
Wyceny – biuro@poliamid24.pl